4 небезпечних захворювання ЛОР-органів, що виникають влітку

Хвороби вуха-горла-носа або ЛОР-органів в літній сезон – типова картина для лікарів. Фахівці розповідають, які з них особливо небезпечні.

Нежить

ГРВІ. Виникненню цих інфекцій влітку сприяють перш за все різкі перепади температур, пов’язані з використанням кондиціонерів, вживанням холодних напоїв і морозива, купанням в холодній воді. Все це послаблює імунітет.

Жертвам літніх ГРВІ лікуватися потрібно так само, як в будь який інший час – повинен бути забезпечений постільний режим, також необхідні рясне тепле питво, ліки. Багато хто ставиться до літніх нездужань досить безтурботно, ігнорують потрібне лікування в повному обсязі. Тим часом, інфекція, яка переноситься на ногах, здатна дати дуже небезпечні ускладнення – наприклад, привести до пневмонії і менінгіту.

Нежить. Звичайний нежить, будучи не пролікованим до кінця, здатний обернутися розвитком інфекції, що веде до гаймориту. Серед ускладнень, які можуть виникати у зв’язку з гайморитом, є дуже небезпечні – це флегмона очниці, менінгіт, абсцес мозку, сепсис.

Отит. Запальний процес у вусі часто наздоганяє влітку любителів відпочинку на воді. Справа в тому, що купання можуть провокувати як недостатню, так і надмірну секрецію вушної сірки, з чим в свою чергу пов’язано активне розмноження мікробів.

Погано лікований або не лікований отит може перейти в хронічну форму. Ускладнення ця інфекція дає рідко, вони розвиваються в основному у пацієнтів з імунодефіцитами і цукровим діабетом. Цим пацієнтам потрібно боятися некротизуючого зовнішнього отиту – при даному ускладненні запалення може торкнутися кістки черепа і мозок, що різко збільшує ризик летального результату.

В цілому вуха необхідно берегти від можливих бактеріальних інфекцій, в разі яких можуть з’являтися гнійні виділення. За словами лікарів, без належного лікування такі інфекції загрожують розвитком небезпечних для життя ускладнень – абсцесу мозку, менінгіту та інших.

Ангіна. Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що ангіна – це зимова хвороба. Саме влітку потрібно боятися інфекцій горла. Медики попереджають: у разі важкої ангіни можливі зараження крові, отруєння організму продуктами життєдіяльності мікробів і розпаду тканин організму. Тривала ангіна може спровокувати запалення нирок, посприяти розвитку ревматизму.

Одне з найнебезпечніших ускладнень при ангіні – абсцес глотки, при цьому збудники інфекція здатні проникнути в порожнину черепа.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *