4 найкорисніші властивості гострих приправ

Гострі приправи не тільки покращують смак їжі, вони також надають цілющі властивості. Зокрема, їх вживання корисне як профілактика гіпертонії і ракових захворювань.

Перець

Photo via Pixabay

Стабілізують артеріальний тиск. Кілька наукових досліджень показали, що речовина зі складу пекучого перцю капсаїцин збільшує вміст оксиду азоту в крові, а це, в свою чергу, запобігає розвиток запалення в організмі і регулює артеріальний тиск. Швидше за все серед спецій тиск знижує кайенский перець.

Сприяють втраті зайвої ваги. Встановлено, що капсаїцин здатний збільшувати швидкість метаболізму у вісім разів – таким чином він змушує тіло спалювати більше жиру для вироблення енергії. Крім того, помічено, що люди, які охоче використовують гострі приправи, їдять в цілому менше, а також часто вважають за краще низькокалорійну їжу.

Оздоровлюють серце. За даними, опублікованими в журналі Американського хімічного товариства, капсаїцин допомагає зменшити накопичення холестерину, а також має властивість блокувати дію гена, що викликає звуження артерій. Завдяки цьому збільшується приплив крові до серця, поліпшується його харчування, що сприятливо позначається на роботі міокарда.

Захищають від розвитку раку. Багато вчених вважають, що капсаїцин є потужним профілактичним засобом пухлин кишечника. Згідно статті в The Journal of Clinical Investigation, перець чилі здатний пригнічувати кишкові пухлини, а також допомагає продовжити життя при вже наявної хвороби. Також проводилися дослідження, які показали, що міститься в перці капсаїцин здатний сповільнювати розвиток раку легенів.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *