4 міфи про молоко, які вчені вже викрили

Деякі з популярних теорій про молоко, згідно з даними вчених, – просто міфи. Розглянемо ті, що вже викрили.

Молоко

Молоко підходить тільки дитячому організму. Величезна кількість дорослих людей по всьому світу знаходять дане твердження логічним і переконливим. Після чого відмовляються від молока. За словами завідуючої кафедрою харчової науки і технології харчових продуктів естонського університету природничих наук Іві Юду, молоко і молочні продукти насправді корисні людям протягом усього життя.

«Природний відбір сприяє тим людям, в організмі яких зберігається активність ензиму, розтлінного молочний цукор», – констатувала науковець.

Щоб організм зберігав свою здатність засвоювати молоко, фахівець радить регулярно вживати відповідні молочні продукти. Тим, хто не переносить свіже молоко, потрібно включати в раціон кисломолочні продукти та молочні продукти з низьким вмістом лактози.

Молоко – джерело шкідливого холестерину. Якщо випити склянку цільного молока, організм отримає приблизно 14 міліграмів холестерину. При цьому в день йому необхідно до 350 міліграмів харчового холестерину. Не варто вірити тому, що молоко «засмічує» судини холестерином, це міф. Молоко якраз відрізняється вмістом різних жирних кислот, багато з яких мають властивість знижувати рівень холестерину в крові.

Краще вибирати молоко з низькою жирністю. Теж міф, викритий вченими. Краще якраз пити жирне молоко, оскільки без жирів виникають проблеми з засвоєнням кальцію і вітамінів з нього. До речі, саме молочні жири знижують рівень холестерину і таким чином зменшують ризик захворювань серцево-судинної системи.

У молоці містяться небезпечні гормони. Фахівці відзначають, що в реальності гормони містить в собі велику частину їжі людей – при цьому травлення добре справляється з їх обробкою і утилізацією. На утворення статевих гормонів людини вживання молока не впливає, підкреслюють вчені.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *