10 продуктів, якими найпростіше отруїтися в спеку

У спекотні дні їжа псується набагато швидше, а з цими продуктами варто бути особливо обережними!

Суші

1. Суші і сашимі — страви японської кухні, приготовані з сирої риби і морепродуктів, псуються моментально. Особливо обережно ставтеся до служб доставки.

2. Молочні продукти, каші на молоці — в теплу пору року молоко прокисає і псується набагато швидше.

3. Тістечка і торти з кремом — в його основі все ті ж молочні продукти, які влітку псуються швидше.

4. М’ясо і риба, якщо вони знаходяться на відкритому повітрі. Ці продукти більше за інших приваблюють мух, які в свою чергу є переносниками небезпечних бактерій.

5. Будь-яка їжа, приготована і залишена на плиті протягом декількох годин після охолодження. Навіть двох годин у спеку достатньо для активного розмноження мікробів.

6. Квас – напій має властивість бродіння, замість квасу краще пити бутильовану воду.

7. Копчена риба, якщо вона не в вакуумній упаковці. Копчена раба швидко псується. Зате у вакуумній упаковці процес розмноження бактерій значно знижується, тим самим продовжуючи придатність продукту до їжі.

8. Яйця. Небезпечна для здоров’я людини бактерія сальмонела розвивається набагато активніше саме в теплу пору року.

9. Салати, заправлені майонезом. Салати являють собою ідеальне середовище для розмноження хвороботворних мікроорганізмів, адже ми не піддаємо його термічній обробці. Доданий майонез виступає в якості каталізатора сильно прискорює зростання популяції таких бактерій, як стафілокок.

10. Варена ковбаса – швидкопсувний продукт. Навіть при дотриманні умов зберігання, температури і вологості, термін її зберігання після розкриття упаковки становить не більше 12 годин.

Додаткові поради:

* У літній період в ресторанах і кафе, при покупці на винос намагайтеся вибирати ті салати, які заправлені рослинними оліями, а не майонезом.

* Бутерброди робити не з вареною ковбасою, а з сирокопченою.

* Тримайте завжди під рукою спеціальні антибактеріальні препарати, які допоможуть впоратися не тільки з симптомами, але і причинами отруєння — бактеріями.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *