Як уникнути хвороб нирок: поради нефролога

Про те, як уникнути хронічних захворювань нирок, розповів фахівець-нефролог, доктор медичних наук Євген Шилов.

Нирки

За його словами, необхідно регулярно стежити за артеріальним тиском і рівнем цукру в крові, а також не допускати, щоб талія запливала жиром. Якщо з’явилася зайва вага, потрібно від неї позбавлятися.

Також ви повинні бути фізично активною людиною, не курити і не зловживати алкоголем, правильно харчуватися. Крім того, не варто зловживати ліками, так як багато хто з них мають нефротоксичний ефект, тобто токсичні для нирок.

Основна причина виникнення хронічних захворювань нирок – не інфекційні ураження сечостатевої системи, як багато хто вважає, а хвороби цивілізації, підкреслив експерт. Це діабет другого типу, артеріальна гіпертонія, метаболічний синдром, сечокам’яна хвороба. Чим старша людина, тим гірше стан її нирок.

Хронічна хвороба нирок являє собою тривале прогресивне зниження ниркової функції. Симптоми розвиваються повільно і непомітно, тому на ранніх стадіях хвороба, як правило не виявляється. На просунутих стадіях з’являються нудота, стоматит, ніктурія, апатія, свербіж, зниження ясності розуму, м’язові конвульсії і судоми, затримка рідини і так далі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *