Як проявляється серйозне пляжне захворювання

Про серйозне “пляжне” захворювання розповів лікар-алерголог Володимир Болибок. Йдеться про алергію на сонце.

Сонце

Алергія на сонце, фотодерматит (фотодерматоз) обумовлена підвищеною чутливістю шкіри до сонячних променів. У сучасному світі це зовсім не рідкісне явище.

Токсична або алергічна дія сонця проявляється при взаємодії ультрафіолетових променів з будь-яким речовиною, що знаходяться на шкірі (екзогенний фотодерматит) або в шкірі (ендогенний фотодерматит).

– Сонце викликає сонячний, або алергічний, фотодерматит, а також фотодерматит-звичайний сонячний опік. Якщо занадто багато перебувати під яскравим сонцем, то фотодерматит переходить в хронічну фазу, — зазначив Болибок.

За його словами, схильні до фотодерматиту люди насправді не загоряють, тобто перестають отримувати засмагу. Шкіра відразу ж “згорає”, і вони ходять “червоні”, а в деяких місцях з’являються пухирі, що є вже опіком другого ступеня. Після того, як страждає алергією на сонці людина опиняється під його променями знову, все повторюється.

Цей процес може тривати до нескінченності, і в підсумку з’являються шрами і рубці. Крім того, нагадав лікар, посилена соляція може спровокувати рак шкіри і меланому.

Що стосується екзогенного фотодерматиту, то в приклад можна привести так званий луговий дерматит. У період цвітіння багато рослин виділяють особливі речовини – фурокумарини, які осідають на шкірі. На сонці, тобто при впливі ультрафіолету, у деяких людей може виникати почервоніння шкіри і бульбашки (еритема, везикули, булли). Висипання супроводжуються сильним свербінням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *