Як правильно використовувати дезодорант, щоб не нашкодити собі

Лікар-дерматовенеролог Олексій Едемський розповів, як правильно використовувати дезодорант і антиперспірант, щоб вони не завдали шкоди.

антиперспіранти

Дезодоранти і антиперспіранти істотно розрізняються між собою. Перші спрямовані на те, щоб запобігти активне розмноження бактерій, що провокують неприємний запах і застосовуються при помірному потовиділенні. Другі сприяють тому, щоб піт не вироблявся в принципі, і використовуються лише при надмірному потовиділенні.

Дезодорант діє приблизно 6 годин. Антиперспірант має більш тривалий ефект, він блокує вироблення поту завдяки солям алюмінію. За словами лікаря, їх використовують один раз в 3-10 діб, тобто вони не призначені для щоденного застосування.

Будь-який засіб необхідно наносити на чисту, суху шкіру. Якщо ви походили добу або дві, а потім вирішили намазати пахви дезодорантом, в цьому немає сенсу, тому що там вже створено справжній рай для бактерій. Насамперед потрібно помитися.

Медик підкреслює, що наносити засоби проти поту після епіляції ні в якому разі не можна. Повинні пройти хоча б добу. Коли ви йдете в спортзал, краще взагалі нічим не користуватися, крім мила і води.

Наявність волосся в пахвових западинах створює відмінні умови для життєдіяльності мікроорганізмів, їх активному росту, а значить, збільшує запах поту.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *