Як позбутися запаху поту: Супрун розвінчала міфи про незручну літню проблему

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, як подолати неприємний запах поту.

Запах хвороби

Відповідний пост з’явився на сторінці чиновниці у Facebook. Як підкреслила вона, на запах тіла, крім температури, впливає й ряд інших чинників: раціон, гормони, генетика, емоційний стан, види бактерій, що живуть на тілі, і косметичні засоби, які використовує особа.

Супрун пояснила, що на людській шкірі є потові екринові, апокринові та сальні залози. Екринові задіюються під час фізичних навантажень і спеки, їх в організмі найбільше. Апокринові найбільше активізуються під час статевого дозрівання. Вони розташовані в пахвових зонах, паховій зоні та навколо сосків.

“Ми схильні віддавати перевагу запахам представників протилежної статі, які менш із нами генетично схожі. Це – еволюційна передумова до сильнішого і більш здорового потомства”, – зазначила в.о. міністра.

Раціон

З її слів, продукти з високим вмістом сірки, наприклад, цибуля, часник, кольрабі або брокколі, можуть негативно впливати на запах тіла. Також більш неприємним запах робить алкоголь, велика кількість вуглеводів і спецій.

При цьому позитивно на запах тіла впливають фрукти і овочі, а ось червоне м’ясо – ні.

Гормональний статус та емоційний стан

“Високий рівень стресу може підвищувати потовиділення”, – підкреслила Супрун. За її словами, на запах у жінки може впливати прийом гормональних контрацептивів.

Генетика

Існує хвороба, яка називається триметиламінурія і через яку відбувається мутація в гені ферменту, який перетворює тріметіламін. Він накопичується в тканинах і надає тілу й усім його рідинам неприємний різкий запах, який нагадує запах гнилої риби.

Бактерії та мікроорганізми

За словами Супрун, на тілі людини бактерії є не тільки зверху, але й у верхніх шарах шкіри, і їх дуже багато.

“Найчастіше під пахвами є стафілококи і коринебактерії. На їх різноманітність впливають гігієнічні звички”, – уточнила Супрун.

Засоби гігієни

Діючою речовиною антиперспірантів найчастіше є сіль алюмінію. Під час контакту з потом вони буквально заліплюють потові залози, у результаті чого поту стає менше.

При цьому в.о. голови МОЗ зазначила, що ці солі в деяких випадках можуть провокувати навіть ракові пухлини, але за умови прямого попадання в кров.

Також Супрун дала українцям кілька порад про те, як запобігти неприємному запаху та зменшити потовиділення:

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *