Як не хворіти і довше жити: розкрито секрет правильного відпочинку

Працюючим людям необхідна відпустка не менше трьох тижнів на рік, щоб зберегти здоров’я і дожити до похилого віку. До такого висновку дійшли дослідники з Університету штату Огайо.

Навіть чотири дні без роботи позитивно позначаються на організмі, знижуючи рівень стресу. А от занадто тривалий відпочинок шкідливий, пише РІА “Новости”.

Більше відпочиваєш – повільніше старієш

Влітку 2016 сотня жінок віком від 30 до 60 років безкоштовно провела шість діб у чотиризірковому готелі в Каліфорнії. Від учасниць експерименту було потрібно тільки здати кров перед відпочинком і одразу після нього, а потім тричі протягом року відповісти на питання про самопочуття.

Аналіз отриманих даних показав, що канікули не тільки благотворно впливають на психологічний стан (на сьомий день у всіх учасниць експерименту знизився рівень тривоги і стресу), але і змінюють активність деяких генів. В першу чергу мова йде про ділянки геному, пов’язані з імунною системою, біохімічною відповіддю організму на стрес і виробництвом бета-амілоїдів. Неправильний метаболізм цих білків звинувачують в порушеннях сну і пам’яті, розвитку хвороби Альцгеймера.

Також у всіх відпочиваючих у крові скоротилася кількість біомаркерів, що вказують на старіння організму. Крім того, у тих жінок, які в готелі щодня займалися медитацією, була активнішою теломераза – ензим, важливий для довголіття. Оздоровчий ефект канікул зберігався протягом десяти місяців.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *