Як колір очей пов’язаний зі станом здоров’я

Колір (відтінок) очей може свідчити про певні проблеми зі здоров’ям, відзначають фахівці.

Очі

Так, власники темних очей добре захищені від ультрафіолетового випромінювання. Вони менше за інших ризикують отримати пухлину ока або катаракту, проте зі шкірою можуть виникнути проблеми.

Люди з зеленими очима майже не схильні до депресії, також у них високий больовий поріг, зазначає фахівець. А ось у людей з блакитними очима може розвинутися алкогольна залежність, вони мають до цього схильність.

Деяку інформацію про стан здоров’я може дати просто зовнішній вигляд очей, не пов’язаний з генетикою. Жовтий відтінок білка очей говорить про проблеми в роботі печінки. У здорової людини білки очей – склери-білого кольору. Пожовтіння вказує на жовтяницю, яку викликає високий рівень білірубіну в крові. Білірубін – хімічна речовина жовтого кольору, яка входить до складу жовчі. Коли його рівень в крові збільшується, надлишок відкладається в шкірі і білках очей, фарбуючи їх в жовтий.

Почервоніння очей, що супроводжується свербінням, може бути симптомом серйозних захворювань, таких як «синдром сухого ока», глаукома і так далі. Офтальмологи радять, крім іншого, здати аналізи на рівень цукру в крові, так як стійке почервоніння очей може бути симптомом діабету другого типу.

Синдром сухого ока-поширений офтальмологічний симптом ревматоїдного артриту. Справа в тому, що запальні хімічні речовини, яких в організмі людей, які хворіють на артрит, особливо багато, рано чи пізно мігрують в очне яблуко і викликають проблеми із зором.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *