Як зрозуміти, що ви вигоріли на роботі

Більше 70% жителів України відчувають емоційне вигорання на роботі. Однак мало хто знає, якими симптомами супроводжується цей стан.

сидяча робота

За словами психологів, більшість думає, що емоційне вигорання — це втрата задоволення від роботи. Проте ВООЗ вважає, що це синдром, який виникає в результаті хронічного стресу на робочому місці.

Фахівці, які відкрили зв’язок між професійною діяльністю і емоційним виснаженням, виділили п’ять стадій цього синдрому.

Це втрата впевненості в собі, поява психосоматичних розладів (безсоння і головного болю), неуважність (ви все забуваєте і плутаєте), поява хронічної втоми, апатія.

Перше, що потрібно зробити, — усунути причину емоційного виснаження (тобто роботу). Необхідний тривалий відпочинок — не менше двох тижнів.

Друга умова називається «клин клином». Добре, якщо у вас є справа, яка так само важлива, як і робота (ремонт, похід, волонтерство). Якщо ні — її необхідно знайти.

Третє — потрібно розібратися, в чому, власне, справа, чому ви так себе загнали? Напевно, поруч з вами трудяться люди, які виконують ту ж роботу і при цьому прекрасно себе почувають.

Так як постійний стрес може стати причиною багатьох захворювань, синдром емоційного вигорання включений в міжнародну класифікацію хвороб. Він не класифікується як медичний стан, проте лікарі радять не залишати його без уваги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *