Як довго коронавірус може виживати на різних поверхнях?

Знання про живучість коронавірусу на різних поверхнях вкрай важливо, оскільки це дає краще уявлення про його заразність.

COVID-19

Про здатність коронавірусу виживати на різних поверхнях вчені розповіли в медичному журналі Нової Англії. Говорячи про те, як довго вірус при цьому може залишатися заразним, фахівці помітили: від декількох годин до декількох днів.

Повітря. Нове дослідження показало, що коронавірус SARS-CoV-2 може виживати в повітрі близько трьох годин, хоча його здатність заражати при цьому слабка.

«Тим не менш, той факт, що він здатний зберігатися в повітряному середовищі, вказує на те, що існує ризик зараження людей через повітря», – висловилися дослідники.

Пластик, метал, картон. Вчені виявили, що на поверхні з міді новий вірус залишається живучий протягом 4 годин, на картоні – до 24 годин. Поверхні з пластика і нержавіючої сталі сприяють його найтривалішому виживанню – до трьох днів.

“Вірус може передаватися людині при відносно випадковому контакті. Це робить його дуже важким для стримування”, – пояснив співавтор дослідження, професор еволюційної біології в Каліфорнійському університеті Джеймс Ллойд-Сміт.

Вчений порадив мити руки перед тим, як доторкнутися до предметів, з якими хтось недавно контактував, і після.

Карта поширення коронавірусу COVID-19 у світі:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *