Як визначити, що організму не вистачає магнію

За словами медиків, дефіцит магнію зараз є у 80% дорослого населення. Цей мікроелемент регулює роботу серця, відповідає за настрій і пам’ять.

Магній

Магній відноситься до речовин, які не синтезуються в організмі і повинні надходити ззовні. Багато століть людям не доводилося замислюватися про те, щоб контролювати кількість магнію, що надходить в організм з водою і їжею. Але з розвитком харчової промисловості все змінюється. Так, кількість магнію в овочах і фруктах, вирощених індустріально, на добривах, сильно зменшилася.

Як проявляється нестача магнію? Перш за все, симптомами є постійна втома і перепади настрою, сильне серцебиття, запаморочення і погана координація, втрата апетиту, нудота і блювота, запори, головний біль, судоми і оніміння рук і ніг, випадання волосся, ламкість нігтів та інше.

Доктор медичних наук Анатолій Скальний пояснив у програмі “Про найголовніше”, як зрозуміти, що організму не вистачає магнію.

– Найпростіше – поміряти тиск. Якщо починає підвищуватися, виникають перепади тиску, значить, магнію не вистачає, – розповів медик.

Дефіцит магнію підвищує ризик ішемічної хвороби серця. Недостатність елемента може бути пов’язана з гіпертонією, атеросклерозом, раком, діабетом, інфарктом та інсультом.

– Людина з дефіцитом магнію страждає спазмами судин, порушується кровообіг, настрій знижується разом з якістю життя. Організм не встигає реагувати, потреба в магнії зростає, — зазначив лікар.

Якщо у вас є сумніви з приводу нестачі магнію в організмі, зверніться до лікаря, щоб він призначив курс лікування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *