Як вибрати якісний твердий сир?

Найголовніше правило-завжди читати склад. Навіть знайомий бренд може змінити його і найчастіше в гіршу сторону.

сири

Зараз виробники вже досить рідко брешуть про склад свого продукту, побоюючись покарання. Тому складу, за рідкісним винятком, можна довіряти. Базові інгредієнти, які входять до складу твердого сиру – це молоко нормалізоване або пастеризоване, сіль, закваска і фермент. Також в складі може бути хлорид кальцію (E509), який ще називають затверджувачем. Він потрібен для компенсації кальцію, «втраченого» при заготівлі сиру, при цьому велика частина хлориду кальцію йде разом з сироваткою в процесі виробництва.

Також в складі може бути барвник аннато (E160b). Його роблять з однойменного дерева і цей барвник – один з найдавніших з відомих і використовуваних досі натуральних барвників. Його додають, щоб зберегти рівний колір сиру.

Деякі сорти сиру мають на увазі різні добавки-це можуть бути, наприклад, насіння або зелень. В такому випадку вони теж будуть в складі продукту.

У сирі не повинно бути сухого молока, а також великої кількості консервантів та інших хімічних добавок. Особливо варто уникати нітритів натрію і калію, сорбінової кислоти пімарицину і натаміцину.

Якщо продукт виготовлений в Україні, то на ньому повинно стояти маркування ДСТУ. Сиром можуть називатися тільки продукти без замінників молочних жирів. Останні найчастіше мають назву» Сирний продукт «або»молоковмісний продукт”.

Найкраще купувати сир в заводській упаковці. Коли сиром торгую на вагу, є небезпека, що продукт не першої свіжості. Також потрібно переконатися, що співробітники магазину дотримуються санітарні норми – сир хороше середовище для розмноження хвороботворних бактерій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *