Як вечеряти і не боятися набрати вагу?

Щоб вечеряти, не боячись набрати вагу, необхідно дотримуватися меню, яке б сприяло постійному, стабільному рівню цукру в крові – це допомагає залишатися струнким і без проблем засипати. Такою порадою поділилися дієтологи з Німеччини.

Вечеря

За словами фахівців, продукти з білого борошна, шліфований рис, фруктові пакетовані соки, солодощі сприяють різкому підвищенню рівня цукру в крові – і такому ж швидкому зниженню. Як результат, виникає спалах голоду.

Їх порада щодо вечері така: щоб не боятися набрати вагу, потрібно вибирати багаті білком продукти, овочі і корисні жири, тоді виділення глюкози та інсуліну буде залишатися в нормальних межах. Оптимально вечеряти такими джерелами білка як риба, нежирна курка, яйця, тофу, соєві продукти, бобові, горіхи.

“Вечеря не повинна бути виключно білковою, щоб не надавати стимулюючий ефект перед сном. Ідеально – це суміш вуглеводів і білків на користь білків. Вуглеводи заспокоюють, дозволяють організму вивільняти гормон щастя серотонін, що сприяє виділенню гормону сну мелатоніну”, – цитує експертів журнал Fit for Fun.

Сильно оброблені або жирні страви ввечері не рекомендуються. Вони напружують травну систему, заважаючи добре спати. Крім того, слід утримуватися від вживання сирої їжі – в цьому випадку організму доводиться занадто багато концентруватися на травленні в нічний час, замість того, щоб відновлювати себе.

Якими продуктами корисно вечеряти? Німецькі дієтологи назвали їжу, стимулюючу жировий обмін, поліпшує нарощування м’язів.

Тофу і пісне м’ясо. Містять високоякісні білки, що сприяють росту м’язів і стабільному рівню цукру в крові.

Жирна риба. Її головна цінність – Омега-3 жирні кислоти: вони також допомагають стабілізувати рівень глюкози в крові.

Яйця. Містячи багато триптофану, роблять позитивний вплив на якість сну. Є одним з кращих продуктів, що зміцнюють м’язи.

Молочні продукти. Завдяки низькому вмісту вуглеводів і великій кількості білка насичують протягом тривалого часу. Але їсти їх потрібно помірно.

Авокадо. Її олеїнова кислота підтримує втрату ваги, захищає від нічних бажань поїсти.

Мигдаль. Стабілізує рівень цукру в крові, а його кальцій сприяє спалюванню жиру. На вечерю досить з’їсти жменю.

“Ви можете комбінувати ці продукти з великою кількістю свіжих овочів, листям салату, що містять клітковину вуглеводами – бобовими, диким рисом “кіноа”, – дали пораду лікарі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *