Які хвороби можна визначити по язику, розповіли стоматологи

Стоматолог може вилікувати не тільки проблеми в порожнині рота, але і порекомендувати відвідати інших фахівців, якщо помітять сигнали для цього. А багато з них можна побачити і самостійно – досить розглянути свій язик.

язик

Ротова порожнина вимагає ретельного догляду і спостереження, інакше можна не тільки позбутися зубів, але і серйозно підірвати здоров’я – запальні процеси, починаючи від карієсу і закінчуючи хворобами ясен і слизової, згубно позначаються на стані всього організму. Але і сам рот може чимало розповісти про здоров’я.

У багатьох людей буває білий наліт на язиці. Як розповіли Daily Mail фахівці асоціації стоматологів Австралії, такий наліт найчастіше має три причини: куріння, погана гігієна і вживання алкоголю. При усуненні цих причин наліт зникає. Також наліт може бути наслідком прийому деяких препаратів.

Якщо ж ви ретельно доглядаєте за порожниною рота, не п’єте ліки і не маєте шкідливих звичок, але все одно регулярно помічаєте білий наліт, варто відвідати лікаря – він може бути ознакою лейкоплакії, при якій уражаються слизові оболонки, або грибкового захворювання.

Почервонілий язик з більш яскравими, ніж зазвичай, рецепторами, може бути ознакою алергічної реакції. Горбки на язиці можуть з’являтися від гострої їжі, якщо ви до неї незвичні. Але також вони можуть бути ознакою герпесу.

Обов’язково варто звернутися до лікаря, якщо:

  • у роті часто з’являються ранки;
  • ви часто бачите кров під час чищення зубів;
  • язик або внутрішні поверхні щік опухають, болять або втратили чутливість;
  • з’явилася незрозуміла ранка або припухлість, яка не проходить через кілька днів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *