Які продукти харчування допомагають чистити артерії?

Згодом артерії в організмі людини можуть заповнюватися жиром, який відкладається на їх внутрішній стінці. В результаті засмічення артерій судини втрачають гнучкість, і можуть з’явитися проблеми з роботою серцево-судинної системи. Жирові відкладення часто пов’язані з надмірною вагою, малорухливим способом життя та іншими факторами. Однак вживання в їжу певних продуктів допомагає чистити артерії. І сьогодні ми розповімо вам про деякі з них.

Не пропустіть!

Холестерин

У чому криється причина закупорки артерій?

Головні вороги, що викликають дану проблему, — холестерин і тригліцериди.

Холестерин регулює надходження різних речовин в клітини організму і їх подальше виведення. Якщо холестерину занадто багато, він накопичується і “прилипає ” до стінок артерій, значно їх звужуючи. Тому порушується кровообіг. Кров не доходить до життєво важливих органів в потрібній кількості.

Тригліцериди – жири з тим же принципом дії, що і холестерин.

Кращим рішенням буде відмова від продуктів, що містять ці речовини. Тому додайте в свій раціон їжу, багату антиоксидантами, клітковиною і корисними жирами. Вони допоможуть очистити артерії і відновити нормальну циркуляцію крові в організмі.

Продукти, які допомагають чистити артерії

1. Морські водорості

Морські водорості є одним з найбільш корисних продуктів, які тільки можна знайти. У їх складі є: мінерали, білки, каротиноїди і антиоксиданти.

Вони потрібні для підтримки здоров’я і хорошої роботи всього організму. А завдяки своїй здатності очищати артерії водорості допомагають знизити і артеріальний тиск.

Якщо ви стежите за станом артерій, водорості на вашому столі повинні стати незамінною стравою.

2. Тунець і лосось

У жирі цих риб міститься амінокислота з корисними властивостями. Йдеться про жирні кислоти Омега-3, які допомагають відрегулювати рівень холестерину і тригліцеридів в крові.

Таким чином, речовини, що входять до складу тунця і лосося, допомагають чистити артерії.

Додайте в свій раціон продукти з жирними кислотами Омега-3. І вже дуже скоро ви відчуєте себе значно краще.

3. Вівсянка

Вівсянка багата харчовими волокнами, а значить, вона зменшує здатність холестерину “прикріплятися” до стінок артерій.

Однак не вся вівсянка однаково корисна, так як вівсяні пластівці можуть бути змішані з транс-жирами. Так що будьте уважні при виборі продуктів до свого столу!

4. Соя

Всі бобові культури підходять для очищення артерій, але соя є найкращим варіантом.

Ізофлавони, що входять до її поживний склад, знижують рівень холестерину і тригліцеридів в крові.

Соя продається в будь-якому супермаркеті у вигляді напоїв, в консервованому вигляді, а також в перероблених продуктах харчування, наприклад, тофу. Якщо ви ще не пробували останній, то рекомендуємо це зробити.

Спочатку цей продукт може здатися вам позбавленим смаку. Однак він прекрасно поєднується з багатьма інгредієнтами, тому може стати ідеальним доповненням до улюблених рецептів.

5. Помідори

Помідори багаті антиоксидантами. Але навіщо потрібні антиоксиданти і як вони допомагають чистити артерії?

Справа в тому, що іноді причиною закупорювання артерій є окислювальні процеси в крові. А антиоксиданти можуть з ними впоратися і привести все в норму.

З помідорів можна приготувати різні салати, холодні супи і овочеві коктейлі.

Спробуйте прищепити собі здорові звички харчування. Це буде хорошим початком на шляху до здорового способу життя.

Наукові джерела:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *