Які методи реставрації зубів ефективні?

В наші дні ми звертаємося до медицини не тільки за здоров’ям, але і за красою. Так, стоматолог може подарувати нам красиву посмішку, використовуючи різні методи реставрації зубів. Розповімо про те, чим хороша художня реставрація зубів, і скільки це може коштувати.

Зуби

Що таке художня реставрація зубів

На жаль, не всім нам від природи дано красиві зуби ідеальної форми. Як правило, з часом або з віком можуть відбуватися різні неприємності, які зовсім не додають привабливості нашій посмішці. Будь то скол частини зуба або нерівна форма – з будь-якими дефектами допоможе впоратися реставрація зубів.

Отже, художня реставрація – це спосіб відновлення структури здорового зуба з допомогою різних пломбувальних матеріалів. Така реставрація ще називається «естетичною» або «косметичною», оскільки кінцева мета – досягнення високої естетики зуба.

 • Реставрація абсолютно безболісна (хоча при підвищеній чутливості та при необхідності можна використовувати анестезію), тому користується великою популярністю сьогодні.
 • На відміну від протезування, цей метод часто значно дешевший.
 • Відновлювані зуби піддаються мінімальному впливу, тобто реставрація, в порівнянні з протезуванням зубів, є більш гуманною процедурою.

Які проблеми може вирішити естетична реставрація зубів:

 • Щілини між зубами;
 • Нерівна форма зубів;
 • Скол частини зуба або руйнування більше половини зуба;
 • Дефекти емалі;
 • Карієс на більшій частині поверхні зуба.

Тобто при реставрації можна відновити і форму, і колір зуба, при цьому зробити це таким чином, що відновлені зуби не будуть відрізнятися від здорових.

Як виконується реставрація зубів?

При реставрації зубів можуть застосовуватися два методи: прямий і непрямий.

Реставрація з допомогою прямого методу:

Проводиться безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта, лікар прямо на місці формує новий зуб. Використовувані матеріали: композитні (фотополімери) або склоіономерний цемент.

Безсумнівним плюсом цього методу є те, що реставрація зазвичай виконується за один день. Причому в стандартних випадках за один візит можна реставрувати до шести зубів. Однак у цьому випадку, звичайно, потрібно багато сил від клієнта, адже при реставрації шести зубів потрібно провести в стоматологічному кріслі до шести годин. В цілому ж на реставрацію одного зуба може йти від 15 хвилин до години (в залежності від складності випадку).

Недоліком цього методу вважається той факт, що з часом реставровані зуби можуть тьмяніти, втрачати свій первинний блиск, тому при догляді потрібно більш уважно ставитися до вибору зубної пасти.

Реставрація з допомогою непрямого методу

Цей метод передбачає виготовлення у лабораторії вінірів – тонких порцелянових або композитних пластин, які заміщають зовнішній шар зубів. На відміну від коронок, вініри покривають не весь зуб, а тільки його фронтальну частину.

Проводиться така реставрація в кілька етапів:

 1. підготовка до реставрації – при необхідності проводиться лікування, чистяться канали, зуб пломбується;
 2. зняття зліпка, виготовлення за зліпком вініра;
 3. установка вініра.

Вініри ефективно використовувати, якщо зуби недостатньо рівні або білі, а інші способи (наприклад, відбілювання) не допомагають. Завдяки вінірам можна отримати практично ідеальну посмішку, однак цей метод не рекомендується використовувати при неправильному прикусі, при веденні екстремального способу життя (наприклад, при активних заняттях боксом) або при відсутності жувальних зубів.

Припустимо і такий варіант, коли на одні зуби ставиться коронка, а на інші – вініри: тут важливо, щоб вони були виконані з одного матеріалу.

Скільки коштує реставрація зубів в Харкові

На вартість реставрації зуба буде впливати складність випадку (наскільки зруйнований зуб), застосовуваний метод, час, який витрачається, використовувані матеріали. Все залежить від кожного конкретного випадку: одному клієнту потрібно півгодини на відновлення, іншому ж потрібно відвідати лікаря кілька разів. Тому можна го
ворити тільки про порядок цін, який може відрізнятися в залежності від ситуації і рівня клініки.

Ціна нарощування зуба може коливатися в межах від декількох сотень до більш ніж двох тисяч гривень. Більш точну ціну вам зможе назвати лікар після індивідуальної консультації.

Реставрація і нарощування зубів в Мастер Мед – ідеальний вибір. Клініка на ринку стоматологічних послуг вісім років і має шість філій в різних районах міста, а також висококласний персонал і сучасне обладнання. Детальніше за посиланням – https://mastermed.com.ua/restavratsia-zubov-kharkov/

*На правах реклами

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *