Які каші корисні для нервів, а які – для серця

Про користь різних каш розповіла дієтологиня, доктор медичних наук Маріят Мухіна.

Крупи

Вівсяна каша добре впливає на слизову оболонку шлунка і рятує від здуття живота і болів, викликаних гастритом. Однак фітинова кислота в вівсяних пластівцях вимиває кальцій з організму. Тому людям із зайвою вагою і остеопорозом варто уважніше ставитися до вівсянки.

Гречана каша відрізняється особливою поживністю – білків в ній майже стільки ж, скільки в м’ясі, а за вмістом амінокислот вона перевершує всі крупи. У ній багато заліза, міді та інших корисних речовин. З обережністю гречку варто вживати людям, схильним до запорів і газоутворення.

Рис корисний для нервової системи і стабільного обміну речовин — цьому сприяє величезна кількість вітамінів групи В. Але всі вони містяться в оболонці рисових зерен, так що чим менш відшліфований рис, тим він корисніше. Потрібно пам’ятати, що білий рис протипоказаний діабетикам і склеротикам.

Багато корисних речовин містить пшоняна каша, її унікальність в проантоціанидині – він прискорює обмін речовин, покращує роботу серця і судин. Пшоняну кашу рекомендують при хворобах серця, навіть після інфарктів та інсультів.

Всі каші заряджають енергією, швидко насичують, очищають організм, зміцнюють імунну систему. Чим менше зерно оброблено, тим воно корисніше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *