Яку небезпеку приховує в собі риба гарячого копчення

Експерт розповів, чим ризикує споживач, купуючи цей продукт у спеку.

Риба гарячого копчення

Теоретично риба гарячого копчення повинна бути не тільки смачною, але і безпечною, тому як обробка продовжує термін її придатності. Однак, варто враховувати, що в спеку навіть копчена риба може таїти в собі небезпеку. Про це розповів виконавчий директор Асоціації виробничих і торгових підприємств рибного ринку Олександр Фомін.

Експерт в морепродуктах попередив, що рибу, навіть піддалася гарячій обробці, не слід купувати на ринках, не обладнаних холодильними камерами.

“Наявність на прилавках на ринку риби гарячого копчення не означає, що продукт якісний. Температура зберігання продукції гарячого копчення – від 0 до + 4 градусів, допускається більш висока температура, до +12 градусів, але тоді термін зберігання скорочується. Якщо продукція продається на ринку не з холодильника, купувати її не можна. Ви не знаєте, скільки вона там зберігалася. Справа навіть не в гарячому копченні, вона може бути просто тухлою”, – наводить слова Олександра Фоміна радіо Sputnik.

Відповідно, щоб не наражати своє здоров’я на небезпеку, рибу гарячого копчення слід купувати тільки у надійного продавця, який може довести правильність її зберігання.

Гурманам Фомін порадив самим коптити рибу в домашніх коптильнях. Але ретельно дотримуючись технологію і правильно вибираючи для цього вихідний продукт.

“Більшість населення не їсть рибу гарячого копчення кожен день, але іноді хочеться. Якщо ви хочете просто поїсти риби, краще брати заморожену або свіжу рибу, самим її готувати”, – радить експерт.

Що стосується корисності копченої риби в порівнянні зі свіжою, слід звертати увагу на деякі фактори приготування.

“Якщо говорити про білки, жири, мінерали, вони зберігаються незалежно від видів термообробки. Якщо говорити про вітаміни, то при термообробці вони руйнуються. При температурі вище 70 градусів вітаміни і біологічно активні речовини розкладаються”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *