Яких ліків не повинно бути в домашній аптечці

Як розповіла головлікар медичної клініки Тетяна Романенко, перш ніж поповнювати домашню аптечку, перевірте термін придатності вже наявних препаратів, оскільки немає нічого небезпечнішого, ніж прострочені ліки.

Аптечка

Не варто кидатися купувати і приймати все, про що говорять по телевізору і в мережі, зазначила медик. Важливо пам’ятати, що ліки може прописати тільки лікар.

– Особливо важливо: Не купуйте “про запас” антибіотики, тим більше не пийте їх “про всяк випадок” без консультації з лікарем. Це може не тільки не допомогти, але і становити небезпеку для вашого здоров’я! – сказала Романенко.

Що повинна містити кожна домашня аптечка? Це перев’язувальні засоби: бинти, антисептик, наприклад, йод і зеленка, а також жарознижуючі ліки.

– Одне з найбезпечніших — парацетамол. Ацетилсаліцилову кислоту використовувати для зниження температури у хворого не можна. При деяких інфекційних, вірусних захворюваннях прийом аспірину може бути небезпечний, – зазначила експерт.

В аптечці також повинні бути протиалергічні препарати, сорбенти на випадок проблем зі шлунком, а також ліки, рекомендовані лікарем при хронічних захворюваннях.

Раніше лікар і телеведучий Олександр Мясников нагадав, які медикаменти слід запасати вдома на час пандемії коронавірусу. За його словами, єдиними ліками, які потрібно мати в домашній аптечці абсолютно всім, є парацетамол. Решта рекомендації індивідуальні, а це — загальна.

Повторимо ще раз: будь-який лікарський засіб можна приймати тільки після консультації з лікарем. Навіть нешкідливі, на перший погляд, препарати можуть викликати індивідуальну непереносимість.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *