Що станеться з організмом, якщо почати регулярно їсти шоколад?

Найкорисніший шоколад – темний, і його споживання в певній кількості може посприяти позитивним змінам в організмі.

Шоколад

На порталі Food News фахівці розповіли, що станеться з організмом, якщо почати регулярно їсти шоколад.

Покращиться робота серця. Флавоноїди какао, з якого готується шоколад, є одним з найпотужніших антиоксидантів – вони сприяють зниженню кров’яного тиску, поліпшенню кровообігу, зміцнюють серцевий м’яз. Правило просте: чим вище відсоток какао в продукті, тим більше він насичений цінними речовинами.

Покращаться показники роботи мозку і психічного здоров’я. Дослідження показали, що антиоксиданти шоколаду пом’якшують вплив повсякденного стресу на мозок і стимулюють вироблення сполук, що поліпшують настрій.

Знизиться ризик діабету. Антиоксиданти темного шоколаду (не нижче 75% какао) допомагають відновити чутливість клітин до інсуліну, покращують природний контроль цукру в крові у людей з предіабетом.

Нормалізуються апетит і травлення. Згідно з дослідницькими даними, вживання чорного шоколаду до або після їжі сприяє виділенню гормонів, що підтримують сигнали ситості, що посилаються травною системою мозку. Завдяки цьому людина стає краще захищений від переїдання, успішніше контролює свої порції їжі. Крім того, темний шоколад діє як пребіотик, тобто їжа для корисних бактерій кишечника. Живлячи ці бактерії, темний шоколад активізує травлення, прискорює обмін речовин, покращує засвоєння поживних речовин.

Зменшується запалення. Антиоксидантні компоненти шоколаду захищають клітини організму від пошкоджень, викликаних нестабільними молекулами вільних радикалів. Такі пошкодження можуть ставати вогнищем запалення, з яким асоціюються передчасне старіння, хвороби серця, рак. Що стосується раку, темний шоколад містить речовини епікатехін і кверцетин, відомі здатністю боротися зі злоякісними клітинами.

Підвищується рівень хорошого холестерину. Споживання темного шоколаду може знизити рівень “поганого” холестерину і підвищити рівень “хорошого”, це підтверджується дослідженнями. “Хороший” холестерин очищає артерії від бляшок, які можуть закупорити їх, підвищивши ризик серцевих захворювань, інсультів.

До того ж какао-масло темному шоколаді є джерелом олеїнової кислоти, мононенасиченого жиру, доведено поліпшує функціонування серця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *