Що робити, якщо ви спілкувалися з людиною, а вона захворіла на коронавірус?

Перше, що потрібно зробити – перестати боятися!

Карантин

Як кажуть лікарі, кожна людина, що заразилася коронавірусом, передає його ще як мінімум двом-трьом людям, причому для зараження досить п’ятнадцятихвилинного контакту. Добре, якщо у вас є можливість самоізолюватися і провести в добровільному карантині найближчі кілька тижнів — так ви істотно знизите і ризик заразитися самому, і ризик передати вірус комусь ще. Але якщо ви змушені продовжувати ходити на роботу, їздити в громадському транспорті і підтримувати спілкування з колегами і незнайомцями, ваш ризик заразитися залишається досить високим. І може так статися, що ви дізнаєтеся: людина, з якою ви спілкувалися напередодні, хвора на Covid-19. Розповідаємо, що потрібно робити в цьому випадку.

Крок перший: Самоізолюватися

Навіть якщо спілкування було одноразовим і нетривалим, ваш ризик також отримати вірус досить високий — так само як і здатність передати вірус далі, в тому числі тим, хто в групі особливого ризику. Щоб перервати ланцюжок заражень, постарайтеся організувати карантин хоча б на кілька днів (найкраще на два тижні, але ми розуміємо, що не у всіх є така можливість). У цей час варто не тільки не виходити з дому, але і не спілкуватися з близькими. Якщо ви живете не один, постарайтеся ізолюватися в окремій кімнаті і дотримуйтесь правил карантину, про які ми розповідали тут.

Крок другий: перевірте симптоми

Прояви коронавірусу дуже схожі на симптоми грипу або ГРВІ, але все ж є деякі відмінності. До найбільш поширених симптомів Covid-19 (інфекції, яку викликає коронавірус) відносять сухий кашель, висока температура, задишка або утруднене дихання, слабкість, біль в горлі і грудях, іноді — нудота і діарея. Якщо у вас присутні ці ознаки, можливо, ви дійсно заразилися коронавірусом і Вам варто особливо уважно спостерігати за своїм станом.

Крок третій: поінформуйте лікаря

Якщо ви підозрюєте, що заразилися коронавірусом, обов’язково зателефонуйте в свою поліклініку або в «швидку» і проінформуйте оператора. Повідомте йому про факт контакту, про симптоми — навіть якщо зараз ваші симптоми не викликають занепокоєння. По-перше, ситуація може змінитися, по‑друге, зараз важлива інформація про кожного хворого. Ви не зможете самостійно здати аналізу на коронавірус, рішення про його необхідність приймає лікар.

Чого не варто робити: самостійно відправлятися в поліклініку або лікарню. Якщо ви дійсно хворі, ви можете передати вірус іншим відвідувачам медустанови, серед яких можуть бути люди, що входять до групи ризику.

Крок четвертий: уважно стежте за своїм станом

Якщо ви не страждаєте хронічними захворюваннями, якщо ваш вік менше 40 і навіть 50 років, висока ймовірність, що ви легко перенесете хворобу. Але все ж варто уважно стежити за своїм станом і відразу ж звертатися в “швидку”, якщо з’являться задишка, утруднене дихання, дуже висока температура (вище 38,5−39 градусів) і інші важкі симптоми. Ні в якому разі не треба займатися самолікуванням і тим більше ігнорувати погіршення стану.

Крок п’ятий: не панікуйте

Як ми вже неодноразово писали, страх і паніка вбивають куди вірніше коронавірусу. Так, це потенційно смертельне захворювання, але навіть для тих, хто потрапляє в групу ризику, шанси одужати становлять 85%, а, по‑друге, у переважної більшості хворих інфекція протікає в легкій формі. Будь ласка, зберігайте спокій, виконуйте призначення лікаря, не наражайте на небезпеку оточуючих — і все обов’язково буде добре.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *