Що може стати пусковим механізмом гіпертонії

Артеріальна гіпертонія – одне з найчастіших захворювань. Чим старше вік, тим вище ризик її виникнення. Наприклад, після 60 років більше 40% людей страждають цим захворюванням, а після 70 років — більше 60%.

Тиск

У більшості випадків причина виникнення цього небезпечного захворювання залишається невідомою, і тоді його називають гіпертонічною хворобою. Іноді все ж вдається встановити причину гіпертонії, тоді її називають симптоматичною (вторинною).

Симптоматична артеріальна гіпертонія може бути наслідком захворювання нирок, судин нирок, щитовидної залози, вад серця і судин.

Лікарі все частіше говорять, що пусковий механізм, причина гіпертонії — нервове перенапруження. Тому, щоб не піддавати себе ризику, доводиться змінювати спосіб життя і переглядати пріоритети.

На фізіологічному і хімічному рівнях підвищення тиску – це природна реакція організму на небезпеку або стрес. У кров викидається адреналін, серце починає колотитися, судини звужуються, м’язи скорочуються, а тиск підвищується. Однак в сучасному світі наше тіло відчуває таке стресове навантаження постійно, через що підвищений тиск стає не захисним механізмом, а прямою загрозою.

Гіпертонія може довгі роки протікати непомітно. Згодом можуть з’явитися головні болі, що супроводжуються нудотою, блювотою, серцебиттям, миготінням «мушок», носовими кровотечами, болями в області серця. Якщо при цих симптомах людина зазнає сильний стрес – можна “заробити” гіпертонічний криз.

Потрібно пам’ятати, що у людей з підвищеним артеріальним тиском в 7 разів частіше виникає інсульт, в 4 рази частіше — ішемічна хвороба серця, в 2 рази частіше — ураження судин ніг. Всіх цих ускладнень можна уникнути, якщо підтримувати тиск на нормальному рівні і намагатися не нервувати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *