Що допомагає підбадьоритися вранці не гірше чашки кави

Як повідомили вчені Університету Західного Онтаріо, ранкову каву можна замінити фізичними тренуваннями. Ефект бадьорості буде не гірше, а користі для здоров’я це принесе, безсумнівно, більше.

фізичні навантаження

Проведене дослідження показало, що фізичні вправи можуть поліпшити багато показників здоров’я, і один з них — когнітивні здібності. Експерти вивчали, що станеться з пам’яттю людей, якщо вони здійснять 20-хвилинне тренування на біговій доріжці. Виявилося, що такі вправи еквівалентні дозі кофеїну, вони діють на пам’ять так само сприятливо.

Фахівці радять тим, хто сильно залежить від кави, спробувати замість неї робити недовгі, але енергійні фізичні вправи.

Що стосується способу отримання енергії, потрібно пам’ятати, в чому полягає відмінність аеробіки від анаеробних вправ. Так, під час силових (анаеробних) тренувань глюкоза піддається розпаду, в результаті чого утворюється велика кількість молекул молочної кислоти, яка відповідає за зростання м’язової маси, а також молекул АТФ (аденозинтрифосфорної кислоти) – головного джерела енергії. Під час силових тренувань організм виробляє енергію з вуглеводів.

А під час занять аеробікою процес розпаду глюкози йде за участю кисню. Такі тренування характеризуються набагато нижчою інтенсивністю, ніж силові, тому в якості «палива» використовуються, в основному, жири.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *