Що відбувається з нашим тілом після всього одного сонячного опіку

Навіть одного сонячного опіку досить, щоб ризик раку шкіри підвищився в кілька разів.

5 типових варіантів опіків і допомога при них

Рак шкіри – одна з найнебезпечніших форм цього захворювання. І, на жаль, її поширеність зростає: так, тільки за останнє десятиліття цю хворобу стали діагностувати на 70% частіше. Одним з найнебезпечніших факторів, що підвищують ризик розвитку раку шкіри, залишається вплив ультрафіолету і сонячні опіки. І, на жаль, чим частіше страждає ваша шкіра, тим вище шанси зіткнутися з раком в більш пізньому віці. Отже, ось що відбувається з нашим тілом, коли ми обгоряємо на сонці.

Починається запальний процес

Клітини шкіри, пошкоджені сонцем, посилають сигнал SOS, на які першою реагує імунна система, намагаючись якомога швидше ліквідувати шкоду. У місці опіку утворюється вогнище запалення, яке і доставляє нам почуття незручності і навіть болю.

Опік розвивається поступово

Повну ступінь опіку можна оцінити не раніше, ніж через 6-24 години після впливу сонця (залежно від тяжкості ураження), так як частинки пігменту меланіну «підтягуються» поступово. Саме з цієї причини уражена сонцем шкіра поступово змінює колір від світло-рожевого до багрової.

Шкіра підтягує додаткові резерви

У місці опіку і поруч з ним розширюються кровоносні судини, щоб доставити здорову оксигеновану кров до пошкодженої області — саме з цієї причини виникає почервоніння і відчуття тепла в районі опіку. Крім того, між окремими клітинами шкіри утворюється набряк, який іноді виходить на поверхню шкіри, утворюючи пухир. Зрозуміло, всі ці «процедури» створюють сильний стрес для організму в цілому.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *