Щоденні звички, які нас вбивають

Позбавтеся від них якомога швидше!

Мити руки

Наше здоров’я – це сотні маленьких дій, які ми здійснюємо день за днем.

Більшість з них йдуть нам на користь, інші — шкодять і можуть привести до захворювань, а деякі — тільки прикидаються нешкідливими або навіть корисними, а насправді можуть привести до серйозних захворювань.

Перевірте, чи немає у вашій щоденній рутині таких звичок – і позбудьтеся від них негайно!

Залишати брудний посуд в раковині з водою

Тепла і вологе середовище — рідний дім для дуже небезпечних бактерій.

Стафілокок, кишкова паличка і навіть сальмонела — всі ці маленькі вбивці відмінно себе почувають в раковині з теплою водою і брудним посудом.

А потім поширюються звідти по кухонних поверхнях, підлозі, всьому будинку… ви точно хочете додивитися цей ужастик до кінця?

Пити каву з кавової машини

Особливо з розташованої в громадському місці – наприклад, офісі. Особливо, якщо її колба розрахована більше, ніж на одну порцію.

Справа в тому, що в резервуарі кавоварки швидко накопичуються і активно розмножуються різні групи бактерій: ви не повірите, але в колбі стандартної офісної каво-машини бактерій більше, ніж на ручці вашого домашнього туалету.

Все ще хочете випити чашечку кави? Тоді хоча б як слід вимийте колбу перед приготуванням!

Сушити руки під автоматичною сушкою

Результати дослідження, проведеного цієї весни, буквально шокують: у звичних сушарках для рук, встановлених у вбиральнях в громадських місцях, бактерій накопичується стільки, що ними можна заразити невелике місто.

А вони не тільки накопичуються, а й активно поширюються за допомогою теплого повітря і потрапляють, наприклад, в легені.
Не ризикуйте, сушіть руки за допомогою паперових рушників!

Мити руки гарячою водою

Вам здається, що тільки по-справжньому гаряча вода відмиє бруд?

Це ілюзія: насправді бактерії вбивають миючі засоби, а температура води не так вже й важлива.

Зате якщо часто піддавати шкіру впливу високих температур, можна підхопити роздратування і навіть дерматит.

Рідко прати зимові речі

Шапки, рукавички, шарфи — як часто ви перете або чистите ці дрібниці?

Лікарі рекомендують робити це не рідше, ніж раз на два тижні:

Вони занадто часто контактують з особою і органами дихання, і мікроби, що скупчуються на них, легко проникають в організм.

Якщо ви занадто часто застуджуєтеся в холодну пору року, спробуйте частіше прати шарфи і шапки з рукавичками — має допомогти!

Неправильно різати продукти перед готуванням

Неправильно – це означає на одній і тій же обробній дошці.

Як стверджує мікробіолог Чарльз Геб, на середньостатистичній дошці «живе» в 200 разів більше небезпечних бактерій, ніж на сидінні унітазу.

Втім, навіть якщо фахівець помиляється, все одно не варто ризикувати: адже після оброблення м’яса, птиці або риби на дошці залишаються сальмонели і кампілобактери — дві найпоширеніші причини харчових отруєнь.

Використовуйте різні дошки для оброблення різних продуктів і віддавайте перевагу скляним пристосуванням — їх простіше мити.

Не користуватися чохлом для мобільника

Мобільний телефон занадто часто знаходиться в небезпечній близькості від наших органів дихання, щоб ризикувати: на поверхні середнього мобільного телефону накопичується в 10 разів більше небезпечних бактерій, ніж в громадському туалеті.

Щоб мінімізувати ризик, варто регулярно протирати мобільник дезінфікуючими серветками, а також носити його в чохлі і в крайньому випадку — кишені, щоб телефон мінімально стикався з іншими поверхнями.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *