Шість речовин, які є найбільш важливими для мозку і гострого розуму

Вчені констатують, що головному мозку для підтримки оптимальної когнітивної функції потрібно більше певних поживних речовин. Для гострого розуму найважливішими є шість таких речовин, повідомляє журнал Advanced Neurotherapy.

Мозок

Омега-3 жирні кислоти. Дослідження показують, що споживання докозагексаєнової кислоти( DHA), різновиду жирної кислоти омега-3, допомагає підтримувати функцію нейронів при старінні, служачи профілактикою забудькуватості. Також це може запобігати запалення в головному мозку, що прискорює зниження когнітивних функцій і підвищує ризик розвитку недоумства, захищає від психічних розладів, наприклад, депресії. Щоб отримувати омега-3, потрібно їсти рибу і морепродукти, горіхи і насіння, нерафіновані рослинні олії.

Вітаміни групи B. Крім поліпшення настрою, вони підвищують стійкість до стресу.

  • Тіамін (B1): допомагає клітинам мозку використовувати глюкозу в якості палива, його недолік робить їх нездатними функціонувати. Тіамін містять яловичина, форель, тунець, яйця, бобові.
  • Рибофлавін(B2): пригнічує запалення, «виправляє» мітохондріальну дисфункцію. Потрібно їсти брокколі, шпинат, спаржу, субпродукти.
  • Ніацин(B3): знижує ризик раку мозку. Їм забезпечують риба, бобові.
  • Пантотенова кислота(B5): має вирішальне значення для концентрації уваги та ефективної нейронної комунікації. Її джерела-тваринні білки, яйця, бобові, сочевиця, гриби, броколі, субпродукти.
  • Піридоксин( B6): підтримує працездатність імунної системи мозку. Містять курка, риба, картопля, нут, банани.
  • Біотин (B7): відповідальний за регулювання експресії генів. Входить до складу яєць, риби, насіння і горіхів.
  • Фолат( B9): важливий для утворення ДНК і нейротрансмітерів. Їм багаті боби, горіхи, горох, морепродукти, фрукти.
  • Кобаламін( B12): сприяє здоров’ю нервової системи та правильному функціонуванню нейронів. Присутній в молюсках, сирі, яйця.

Вітамін К. Вчені вважають, що він може захистити мозок від розвитку хвороби Альцгеймера. Важливий поживний мікроелемент містять ферментовані продукти, листові овочі (капуста, шпинат, зелень ріпи), рослинні масла (кунжутне, оливкова), а також яйця, чорнослив, сир.

Вітамін Е. Також є одним з найважливіших для мозку і гострого розуму речовин. Будучи потужним антиоксидантом, захищає клітини мозку від запалення, негативних процесів старіння, що знижують розумовий розвиток. Деякі з кращих джерел вітаміну Е включають оливкове масло, кунжутне і кокосове масло, мигдаль, кедрові горіхи, фісташки, гарбузове насіння, брокколі, зелень буряка.

Лікопін. Є поживною речовиною, що захищає мозок від запальних явищ. Також може знизити ризик ішемічного інсульту, що виникає через тромбів, що перешкоджають кровообігу в головному мозку. Постачальники лікопіну-помідори, особливо термічно оброблені, томатна паста, кавуни.

Цинк. Важливий мікроелемент захищає нейрони від пошкоджень, знижує ризик депресії. Цинком забезпечують чорний шоколад, морепродукти, нут, сочевиця, гриби, мигдаль. У той же час важливо не вживати занадто високу дозу цинку, це може вплинути на імунне здоров’я.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *