Шість ознак, які говорять, що вашому організму не вистачає важливого вітаміну

Вітамін D – це захисник нашого організму. Він безпосередньо впливає на здоров’я, оскільки відповідає за здатність людини протистояти всіляким хворобам. Саме тому важливо стежити, щоб цього вітаміну завжди вистачало.

Вітамін D

Коли організму не дістає вітаміну D, він сигналізує нам про це, але, на жаль, іноді ці прояви можна не помітити або списати на щось інше, кажуть лікарі. Вони склали список з шести основних показників, за якими можна запідозрити брак цього вітаміну.

Отже, шість ознак, за якими можна зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну D:

  • болі в кістках або запалення суглобів;
  • часті застуди, грип, пневмонія та інші інфекційні захворювання;
  • біль в м’язах без великих фізичних навантажень;
  • повільно загоюються рани;
  • випадання волосся;
  • постійне відчуття втоми, пригнічений стан.

Якщо ви виявили у себе один або кілька цих ознак, подумайте, може, насправді вам варто відновити вітамінний баланс. До речі, зробити це зовсім нескладно, кажуть лікарі.

Для поповнення запасів вітаміну D в організмі потрібно переглянути своє харчування, включивши в раціон рибу і морепродукти, яйця і сири, гриби, овес. Одночасно зі зміною харчування варто зайнятися спортом, причому робити зарядку краще на свіжому повітрі. Правда, для цього потрібно вибирати гарний час. Наприклад, бувати на сонці з 10.00 до 16.00 не рекомендується.

Дотримання цих нескладних правил дозволить вам заповнити нестачу вітаміну D. А ось самостійно приймати якісь препарати, що містять його, лікарі не радять: спочатку краще все ж порадитися з фахівцем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *