Шведський лікар дав похмурий прогноз по коронавірусу

Рівень смертності серед літніх людей у Швеції через коронавірус може зрости настільки, що впаде середня тривалість життя. Про це повідомив лікар Інгве Густафсон.

COVID-19

“У найближчі тижні ми побачимо жахливі цифри. І багатьох з цих смертей можна було б уникнути”, – сказав геронтолог.

За його словами, справжнім розсадником зарази стали будинки престарілих: близько 40 відсотків померлих від коронавірусу у віці старше 70 років в Стокгольмі жили саме там.

Всього в шведській столиці COVID-19 виявили у мешканців 121 з 313 будинків престарілих. При цьому вірус поширюється набагато активніше, ніж в сусідніх країнах, наприклад в Норвегії.

Густафсон розкритикував “сортування”, якою займаються медики. Вони поділяють людей відповідно до їх шансами вижити, через що літніх пацієнтів не госпіталізують, а лікують або вдома, або в будинках престарілих. Якби людей похилого віку, які заразилися коронавірусом, відвозили в лікарні, багатьох смертей вдалося б уникнути, повідомляє видання Aftonbladet.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, коронавірусом заразилися понад 1,6 мільйона чоловік, майже 99,7 тисяч пацієнтів померли. У Швеції виявили майже 8,5 тисячі випадків COVID-19, померли близько 700 осіб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *