Чому їсти вівсянку кожен день може бути шкідливо?

На питання відповіла дієтологиня Галина Барташевич, вона попередила, що занадто часте поїдання вівсяної каші може сприяти руйнівному для кісток остеопорозу.

Вівсянка

Фахівчиня пояснила, чому їсти вівсянку кожен день може бути шкідливо? Справа в тому, що крупа містить багато фітатів (форма фітіновой кислоти) – дані речовини погано піддаються перетравлюванню. Тому, перебуваючи в шлунково-кишковому тракті, фітати знижують засвоюваність корисних і необхідних для нормальної роботи організму поживних речовин – мінералів, крохмалів, білків, жирів. Постійне вживання містять їх продуктів може сприяти дефіциту важливих мікроелементів і в кінцевому підсумку втрати кісткової маси.

“Вівсянку кашу на сніданок потрібно їсти не кожен день, а два–три рази на тиждень. Часте споживання шкідливе, оскільки перешкоджає нормальному засвоєнню кальцію, чий недолік може послабити кісткову систему людини, а також погано позначитися на інших аспектах здоров’я”, – розповіла Барташевич.

Фахівчиня уточнила, що відмовлятися від вівсянки повністю не потрібно, так як вона дійсно містить масу корисних нутрієнтів (наприклад, вітаміни групи в). Але їсти її слід, чергуючи з іншими крупами: медикиня рекомендує включати в раціон гречану, ячну каші.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *