Чому тремтять руки: причини нормальні і небезпечні

Тремтіння рук може бути цілком нормальним явищем, але також подібним тремором організм може сигналити про розвиток небезпечних захворювань.

Руки

Фізіологічний тремор. Цей варіант тремтіння рук – норма. У деяких людей фізіологічний тремор буває виражений сильно, але все одно боятися не варто. Найчастіше він виникає, коли руки довго знаходяться в певній позі. Інші причини – хвилювання, втома, переохолодження.

Тривожні розлади. Якщо виявляється порушена психіка, тремтіння в руках може проявлятися як у стані спокою, так і при виконанні якихось дій. З таким тремором допомагає впоратися психотерапія, прийом заспокійливих препаратів – все, що сприяє нормалізації психо-емоційного стану у людини.

Проблеми з щитовидною залозою. При порушеннях функції щитовидної залози, пов’язаних з дисбалансом тиреотропного гормону (ТТГ) виникає не тільки тремтіння в руках. Також спостерігаються слабкість, тривожність, серцебиття, задишка, порушення сну.

Есенціальний тремор. У цьому випадку тремтіння виникає, коли руки тримають в певному положенні або при виконанні рухів. Ця проблема нерідко має спадковий характер.

Хвороба Паркінсона. Для тремтіння рук при паркінсонізмі характерно посилення в стані спокою.

Зміни рівнів глюкози та інсуліну. Тремор проявляється в обставинах голоду або ж після їжі.

Одними з найбільш небезпечних причин появи тремтіння в руках фахівці вважають такі порушення:

  • алкогольна абстиненція,
  • отруєння важкими металами,
  • поразка мозочка (наприклад, при хворобі Вільсона-Коновалова).

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *