Чому ні в якому разі не можна зрізати запліснявілу частину з хліба і вживати залишок в їжу

Цвіль містить отруту, яка веде до мутації клітин і розвитку небезпечного захворювання.

Хліб з цвіллю

Поява цвілі на хлібі – ситуація прикра. Особливо, якщо ви зібралися пообідати і в останній момент помітили, що хліб встиг злегка зіпсуватися. Деякі не дуже переживають з цього приводу, зрізають запліснявілу частину, а решту вживають в їжу. Однак, робити цього категорично не можна.

Справа в тому, що цвіль — це гриби з видимими спорами на поверхні органічних субстратів і мікроскопічним корінням всередині. Тобто видима нам цвіль – це тільки мала частина айсберга. До того часу, як грибок проростає назовні, спори вже пронизали всю внутрішню частину продукту, повністю його зіпсувавши.

Лікарі забороняють вживання такого хліба. Спори цвілі містять міотоксин, що має властивість викликати харчове отруєння. Але навіть не тільки в цьому криється небезпека. Накопичення міотоксинів в організмі людини веде до мутації клітин і як наслідок, до онкології.

Тому запліснявілий хліб слід негайно відправляти у відро для сміття. Ним не можна навіть годувати тварин і птахів. На їх організм цвіль діє так само, як і на людський. Тобто підгодовуючи братів наших менших і начебто роблячи добру справу, ви по суті труїте їх.

До того ж птахів взагалі не слід годувати хлібом. Особливо чорним і дріжджовим. Хліб дає їм помилкове відчуття ситості і важко перетравлюється.

Краще використовувати для прикорму птахів крупи, навіть, якщо в них вже встигли оселитися шкідники. Можна давати сухарики, але тільки не з житнього хліба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *