Чому не можна приймати душ і мити посуд під час грози

Є цілий список справ, які краще відкласти, поки гроза не закінчиться, – вважають вчені.

Душ

Будинок – одне з найбезпечніших місць, де ви можете сховатися під час грози. Але і тут необхідно вжити заходів безпеки. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США оприлюднило список того, що ні в якому разі не можна робити, якщо за вікном гримить грім і блискавка.

  • Мити руки або посуд;
  • Приймати душ або ванну;
  • Користуватися посудомийною і пральною машинами;
  • Телефонувати;
  • По мінімуму користуватися іншими електроприладами

У усього перерахованого вище є дещо спільне: все це пов’язано з водою або електрикою. «Якщо в будинок вдарила блискавка, вона піде через проводку або водопровід. Так що все, що підключено до розетки або системі труб, може опинитися під напругою. Будь-яка сантехніка в будинку вразлива для удару блискавки», – пояснює фахівець з безпеки Національної погодної служби США Джон Йенсеніус. Для сумних наслідків блискавки навіть не обов’язково потрапляти прямо в будівлю. Вона може вдарити в декількох метрах від нього, туди, де проходять комунікації.

Якщо ви чуєте грім, це означає, що блискавка вже близько. Це повинно бути сигналом, щоб відійти на максимально можливу відстань від сантехніки і електрики.

Користуватися всіма приладами знову можна не менше, ніж через 30 хвилин після закінчення грози. «Це трохи незручно, але це незручність, що забезпечує безпеку», – підкреслює Йенсеніус. Якщо ви читаєте і думаєте: «Зі мною такого точно не трапиться», подумайте ще раз. У липні 2017 року 17-річна американка Віра Моблі мила посуд на своєму робочому місці в кафе, коли почалася гроза.

Коли їй залишилася остання тарілка, вона опустила руки в воду і в ту ж секунду побачила яскравий спалах світла і втратила свідомість.
Блискавка влучила прямо в будівлю і вдарила її через кран з водою. У взутті Віри з’явилася діра, на стопі – сильний опік, але вона, на щастя, вижила.

Джерело: today.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *