Чому небезпечно пити більше води, ніж хочеться?

Змушувати себе пити більше води, ніж хочеться, небезпечно для здоров’я. Це може спровокувати розвиток проблем з нирками, попереджають медики.

Вода

Існує популярна думка, що для схуднення і здорової роботи організму дуже корисно пити воду: згідно з деякими рекомендаціями, її щодня потрібно вживати не менше двох літрів, випиваючи періодично протягом доби, незважаючи на вираженість почуття спраги. Але видання “Аргументи і факти” наводить висновок лікарів про те, що пити більше води, ніж хочеться, може бути небезпечно для здоров’я.

“Надмірна кількість рідини, що вживається протягом тривалого часу, загрожує розвитком проблем з нирками навіть у здорових людей. При наявних ниркових захворюваннях, проблемах з алкоголем зайва рідина ще швидше виводить орган з ладу”, – застерігають фахівці.

За їх словами, надлишок рідини провокує набряки і створює перевантаження для серцево-судинної системи. Крім того, це розріджує концентрацію важливих солей калію і натрію, необхідних для нормальної роботи серця. До того ж, організм починає виводити вологу в більшому обсязі, тим самим позбавляючи себе відразу значної кількості мінералів, мікроелементів, інших поживних речовин.

Медики заявили, що у важких випадках зайва рідина може спровокувати гіпертонічний криз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *