Чому коронавірус особливо небезпечний для чоловіків, які лисіють

Коронавірусна інфекція COVID-19 може викликати серйозні ускладнення у чоловіків з алопецією, тобто облисінням, повідомили вчені з Університету Брауна.

covid-19

За їх словами, майже 80% летальних випадків в лікарнях Іспанії зареєстрували серед чоловіків, що мають лисину. За попередніми даними, андрогенні гормони, нестача яких провокує облисіння, відповідають за придушення збудника COVID-19 в організмі. При їх нестачі ризик тяжкого перебігу хвороби зростає.

Андрогени – чоловічі статеві стероїдні гормони. Вони присутні як у чоловіків, так і у жінок, але впливають на формування чоловічої конституції. Цей процес починається ще в утробі матері.

Зараз експерти перевіряють гіпотезу, згідно з якою застосування гормонів в терапії проти COVID-19 здатне підвищити ефективність лікування.

Також відомо, що у хворих курців і любителів алкоголю коронавірус може протікати з ускладненнями. Ризики пацієнтів, які ведуть здоровий спосіб життя, значно нижчі.

Нагадаємо, хто входить в зону ризику через коронавірус. Це люди з ВІЛ, з аутоімунними або онкологічними захворюваннями, пацієнти, які страждають хронічними (діабет, ожиріння, бронхіт, астма), а також серцево-судинними захворюваннями. Похилий вік теж відноситься до групи ризику.

Влада Китаю в кінці грудня 2019 року поінформувала ВООЗ про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань. Встановлено, що збудником хвороби став новий коронавірус, пізніше захворювання отримало назву COVID-19. 11 березня була оголошена пандемія.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *