Чому вітамін B12 є одним з найбільш потрібних організму і як його отримати?

Фахівці констатують, що вітамін B12 є одним з найпотрібніших організму, оскільки захищає клітини головного мозку від запалення, покращує стан серця, сприяє здоров’ю кишечника, допомагає запобігти деменції. Якщо отримувати його з їжі, слід вживати певні продукти.

Яйця

Вітамін В12 (Кобаламін) є одним з восьми комплексних вітамінів групи В, що вважаються необхідними для здоров’я людини через їх участь у важливих клітинних процесах, включаючи обмін речовин, кровообіг, когнітивну діяльність. Говорячи про те, чому він є одним з найпотрібніших організму, вчені пояснюють: В12 підтримує вироблення ланцюгів ДНК, що містять життєво важливий генетичний матеріал.

Також існують інші фактори, що роблять вітамін потрібним організму. Про це інформує Food News.

Перешкоджає анемії. Кобаламін підвищує вироблення червоних кров’яних клітин, що знижує ризик розвитку анемії, стану, здатного викликати занепад тонусу, втому, відчуття млявості.

Оздоровлює серце. Він працює разом з іншими вітамінами групи В (В6, В9) – їх комплексна дія пригнічує артеріальну жорсткість, біомаркер серцевих захворювань.

Блокує запалення мозку. Допомагає організму виробляти речовину мієлін, що захищає мозкові нейрони від розвитку запальних процесів.

Сприяє рівновазі. Дефіцит вітаміну В12 створює проблему втрати рівноваги: можуть спостерігатися труднощі при ходьбі, поколювання в ногах.

Підтримує здоров’я порожнини рота. Люди, які мають низький рівень речовини, схильні до порушень в ротовій порожнині, включаючи виразки, глосит, запалення язика.

Важливий для зору. Кобаламін захищає зоровий нерв від запалення і пошкоджень, здатних призводити до дегенерації жовтої плями і сліпоти.

Знижує ризик розвитку деменції. Дослідження підтверджують благотворний вплив вітаміну B12 на мозок, його здатність захищати від вікового розумового розладу.

Зміцнює кишечник. Низький рівень речовини викликає проблеми з травленням: втрату апетиту, запори, діарею.

Як отримати вітамін В12?

“Люди різного віку можуть відчувати його дефіцит, в цьому випадку можуть спостерігатися когнітивні проблеми, жовтяниця, анемія, запори, втома або загальна слабкість, задишка, підвищена нервозність. Часто нестача В12 пов’язана з тим, що в їжу не вживається достатня кількість продуктів, що містять його”, – попереджають експерти.

Вони назвали кращі джерела потрібного організму вітаміну:

  • яловичина
  • яловича печінка
  • молюски
  • сардина
  • тунець
  • дріжджі
  • форель
  • молоко (включаючи рослинне)
  • яйце
  • тофу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *