Чому болить низ живота? Найчастіші причини

Болі в нижній частині живота можуть бути пов’язані з різними причинами – найчастіше, це сигнали від репродуктивної або сечостатевої систем, але так може проявляти себе і гострий апендицит, при якому важливо терміново звернутися до лікаря.

Біль в животі

Практично всі жінки постійно або періодично відчувають болі в нижній частині живота напередодні початку місячних і в перший день-два. Ці болі пов’язані зі скороченням матки, вони нагадують легкі судоми. Якщо біль раніше не був сильним, а тепер ви готові лізти на стіну, краще якомога швидше звернутися до лікаря.

Часто у жінок виникають болі внизу живота, схожі за характером на менструальні, але не пов’язані з циклом. В середині циклу несильні больові відчуття можуть бути пов’язані з овуляцією. Але нерідко за такими болями стоять гінекологічні захворювання: ендометріоз, кіста яєчника, запальні захворювання матки, яєчників, маткових труб.

Біль внизу живота може говорити про захворювання сечостатевої системи. У жінок цистит нерідке явище, у чоловіків статистично він буває рідше, але все ж вельми можливий. При циститі спостерігається прискорене хворобливе сечовипускання. Якщо біль віддає в область спини, потрібно якомога швидше записатися до лікаря – може бути пієлонефрит або інше захворювання нирок.

Одна з найчастіших і нешкідливих причин болю в нижній частині живота – підвищене газоутворення. Найчастіше біль проходить швидко, він може бути досить сильним. Здуття живота в основному є наслідком неправильного харчування, тому багато хто може самостійно позбутися від цієї проблеми, переглянувши свій раціон.

Біль внизу може бути ознакою гострого апендициту. Біль поширюється від пупка до правої нижньої частини живота, може віддавати в стегно. Інші симптоми: підвищення температури, здуття живота, нудота, втрата апетиту. Це дуже небезпечний стан, при відсутності медичної допомоги є загроза життю. Якщо підозрюєте апендицит, терміново викликайте швидку.

Будь-який сильний біль, який раптово виник повинен стати приводом для занепокоєння. У жінок таким чином може проявлятися позаматкова вагітність або розрив кісти яєчника. В обох випадках потрібна термінова допомога.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *