Чого не можна робити, якщо ви прокинулися серед ночі. Поради від фахівця з сну

Більшість з нас все робить неправильно і в марних спробах заснути лише доводить себе до безсоння.

Безсоння

Глибокої ночі ви несподівано відкриваєте очі і прокидаєтеся. Організм ще хоче спати, але зробити це не так-то просто. Знайома ситуація? Спробуйте дотримуватися цих рекомендацій:

Не піднімайтеся в туалет

Звичайно, якщо природна потреба занадто вже велика, тут нічого не поробиш, потрібно йти. Але піти в туалет, «раз вже я все одно не сплю» — це велика помилка і практично повна гарантія, що заснути знову буде непросто.

Навіть просто сісти на ліжку вже загрожує тим, що ваш серцевий ритм збільшиться, порівняно з тим, який був під час сну (приблизно 60 ударів в хвилину). Коли ви піднімаєтеся і йдете в іншу кімнату, ритм стає ще частіше, пояснює фахівець зі сну, доктор Майкл Бреус.

Щоб відновити несвідомий стан, серцебиття знову повинно опуститися до 60 в хвилину – а це не відбувається відразу. Тому вам так нелегко знову заснути.

Не перевіряйте час

Інша порада від доктора Бреуса — як би не було важко, спробуйте розслабитися і відключити розум. Не дивіться на годинник, не перевіряйте телефон — дії, які сучасна людина робить інстинктивно, ледь відкриє очі.

Не рахуйте час до підйому

Багато людей страждають від ірраціонального страху не отримати достатню кількість годин сну. Тому, прокинувшись серед ночі, вони починають вираховувати час, що залишився до дзвінка будильника — і в результаті зовсім не можуть заснути.

Ось правильна модель поведінки для тих, хто випадково прокинувся дуже рано: закрийте очі, поверніться на інший бік, вимкніть думки — і знову проваліться в сон до самого ранку.

Приємних сновидінь!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *