Чого не вистачає для щастя? Науково доведені способи стати щасливішими

Вчені присвячують багато досліджень тому, що робить людей щасливими. Можливо, їх висновки допоможуть зробити життя трішки краще.

Щастя

Нобелівський лауреат Деніел Канеман вважає, що не можна заперечувати зв’язок щастя і грошей, хоча він не є абсолютним. Тому, щоб стати щасливим, потрібно знайти спосіб більше заробляти. Але, як зазначає Канеман, є відмітка, після якої сума доходу вже не викликає захват – 70-90 тисяч доларів на рік. Якщо перерахувати в гривнях, вийде, що в місяць треба заробляти 10-13 середніх зарплат в залежності від регіону.

Не виходить збільшити дохід? Не впадайте у відчай, є ще багато способів стати щасливішими. Так, вчені з London School of Economics з’ясували під час опитування, що одружені люди частіше вважають себе щасливими. Особливо це стосується чоловіків, у жінок відсоток трохи нижче.

Експеримент Гарвардського університету, який досі не завершився з 1938 року, показує, що самотність призводить до депресії і нещастя, тому важливо будувати відносини з людьми.

А дітей заводити вчені не радять – серед людей, що мають дітей, рівень щастя нижче, ніж у бездітних. Звичайно, це не скасовує того, що бути батьком – вже щастя. Згідно з дослідженням, батьки, діти яких виросли і переїхали у власне житло, стають щасливішими.

Ще можна переїхати в країну з кращим рівнем життя. Для початку варто переконатися, що ви здатні забезпечити собі заробіток і скоріше оформити легальний статус – отримати громадянство буває дуже складно, але зареєструватися в якості мігранта потрібно обов’язково.

Найцікавіша порада, яку дав психолог Віктор Франкл, – не замислюватися про сенс життя. Він розповів про дослідження, яке показало, що люди, які шукають смисли і прагнуть до досягнень менш щасливі ніж ті, хто не «створює собі додаткових проблем», а живе максимально безтурботно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *