Чим пояснити низьку смертність в Німеччині

Ця країна пережила майже такий же масштабний сплеск епідемії, як сусідні Італія та Іспанія, але смертність в Німеччині нижче майже в 10 разів. Більш того, епідемія вже пройшла через свій пік.

COVID-19

Тривалий час рівень смертності від коронавірусу в Німеччині становив 0,7% при майже 13% в Італії і 10% в Іспанії. Звичайно, показник цей умовний, і вираховується тільки зі співвідношення кількості виявлених пацієнтів з COVID-19 до числа померлих. Італійці та іспанці діагностували тільки важких пацієнтів, і можна припустити, що реальне число інфікованих обчислюється у них мільйонами. Але німецька медицина все одно набагато ефективніше виходжувала пацієнтів.

У Німеччині ніколи не було випадків різкої нестачі ШВЛ, звідси не транслювали кадри з забитими моргами і лікарняними коридорами. І тепер в країні зафіксовано найнижчий за останній тиждень показник добової смертності в 92 людини, а також найнижчий приріст. Це означає, що Німеччина минула пік епідемії, а число померлих за весь час поки не перевищило 1 500 осіб, що вкладається в статистику смертності від сезонного грипу і пневмонії. Чим же це пояснити?

По-перше, кількістю тестів. У тиждень в цій країні проводять по 500 000 тисяч тестувань. Для порівняння, в Україні поки провели 6 400 за весь час, хоча в цю країну приїхали сотні тисяч заробітчан з Європи. По-друге, середній вік хворих в Німеччині нижче, ніж в Італії та Іспанії. 90% заражених COVID-19 німців молодше 60. Нарешті, Німеччина володіє потужною і добре функціонуючою системою охорони здоров’я – 29,2 реанімаційних ліжка на 100 тисяч. В Італії – 12,5, а в Іспанії-9,7 ліжок, як пише The Daily Mail.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *