Чим корисна картопля і при яких хворобах вона допоможе

Багато людей намагаються уникати картоплі, адже вона містить багато крохмалю і «звинувачена» у розвитку ожиріння. Але насправді цей овоч приносить багато користі і широко використовується в народній медицині.

Картопля

В Україні картопля вже багато років є одним з основних продуктів харчування, хоча в останні роки її багато лають, вважаючи «порожніми калоріями» через високий вміст крохмалю.

Але насправді цей коренеплід, крім крохмалю, містить ще багато корисних речовин. Наприклад, в ньому багато калію, магнію і фосфору, вітаміни групи В, а також антиоксиданти і рослинні волокна. Найкорисніша молода картопля. Якщо ви купуєте картоплю, а не вирощуєте самостійно, намагайтеся вибирати органічний продукт, оскільки коренеплоди добре вбирають нітрати.

Картопля не тільки є основною багатьох страв, але і широко застосовується в народній медицині. Так, сік сирої картоплі використовують для стимуляції роботи кишечника і зниження кислотності, приймаючи півсклянки натщесерце. Робити це можна тільки після консультації з лікарем – самолікування, навіть, здавалося б, нешкідливою картоплею, може привести до сумних наслідків.

Зате без всяких побоювань можна робити картопляні маски для обличчя – вони допоможуть зволожити шкіру, очистити її від токсинів і налагодити процеси регенерації. Для цього потрібно або нанести “кашку” з сирої картоплі на обличчя, або використовувати просочену соком тканину або спеціальну маску. Ще картопляним соком можна обробляти пошкодження шкіри, включаючи опіки, для прискорення їх загоєння.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *