Червоний, жовтий і зелений: який болгарський перець корисніший?

Батьківщиною солодкого перцю вважається Південна Америка — звідти Христофор Колумб привіз овоч в Європу. А на українські прилавки перець потрапив з Болгарії — так він і отримав свою назву. Розповідаємо, за що весь світ любить цей овоч, і кому варто додати його в свій раціон.

Болгарський перець

Чим корисний болгарський перець?

У його складі міститься багато корисних речовин: вітаміни А, В, E, P, калій, натрій, кальцій, цинк, магній, фосфор, кремній, залізо та йод. Особливо цінують овоч за рекордний вміст вітаміну С: в 100 г продукту цілих три добових норми, — це більше, ніж у лимоні і чорній смородині.

Кому потрібно їсти болгарський перець?

Весь. Він допомагає в профілактиці багатьох хвороб: наприклад, хвороби Паркінсона. Вчені з Університету Вашингтона встановили, що овоч знижує ризик її розвитку на 30%: речовина анатабин стимулює мозкові рецептори і запобігає пошкодження нервових волокон. Болгарський перець також особливо показаний:

  • Курцям, оскільки їх організм гірше засвоює вітамін С.
  • Людям з хворобами кровоносної системи і судин: поєднання вітамінів С і P зміцнює судини і підвищує їх еластичність. А ще болгарський перець допомагає запобігати тромбози і атеросклероз.
  • Гіпертонікам і людям з хворобами ШКТ: капсаїцин в перці стимулює роботу шлунка, підшлункової, знижує артеріальний тиск, розріджує кров і перешкоджає утворенню тромбів.
  • Сердечникам – лікопін в складі болгарського перцю зміцнює серцевий м’яз.

Червоний перець

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *