Хвороби, про які може сигналити спрага

Спрага в різних випадках буває сигналом захворювань, що атакували організм людини.

Пити воду

Зросла потреба в питті води, часта спрага, сухість у роті… причин для виникнення даних симптомів може бути кілька. Зокрема, пояснюють медики, з появою спраги може бути пов’язано порушення водно-сольового балансу, яке в свою чергу здатне виявитися наслідком впливу спекотної погоди, значних фізичних навантаженнях, діареї.

Якщо ж і після пиття води в роті все одно відчувається сухість, це може бути симптомом діабету, як цукрового так і нецукрового. У разі цукрового діабету через підвищений рівень глюкози в крові активніше відбувається процес виведення сечі, що сприяє зневодненню і почуттю спраги. При нецукровому діабеті спостерігається це ж фізіологічне явище, але тільки в зв’язку з нестачею гормону вазопресину.

При проблемах з нирками також виникає відчуття спраги. Якщо парний орган виявляється не в змозі утримувати воду, виникає потреба в рідині. Але при цьому людина досить рідко мочиться, і у неї виникають набряки.

Також слід пам’ятати, що спрага може бути ознакою інтоксикації організму. Сильна спрага іноді є сигналом про травму мозку.

Крім цього, недолік води в організмі і, як наслідок спрага спостерігаються при дисбалансі кальцію, що виникає через порушення в роботі паращитовидних залоз. В цьому випадку у людини можуть бути також болі в кістках, м’язова слабкість, підвищена стомлюваність, проблеми з пам’яттю.

Фахівці підкреслюють: спрага і сухість у роті, які переслідують людину, яка п’є достатньо рідини, – це серйозний привід для відвідування лікаря. Діабет, ниркова недостатність, набряк мозку – важливо виключити ці фактори, щоб розуміти, чи загрожують тому, хто весь час хоче пити, серйозні захворювання.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *