Фрукти і овочі, які особливо корисні разом з шкіркою

Майже у всіх фруктів і овочів шкірка є їстівною і, більш того, дуже корисною. А ми часто викидаємо її.

Картопля

Шкірка фруктів і овочів нерідко містить більше поживних речовин і клітковини, ніж м’якоть плоду. Звичайно, не варто їсти тверді шкірки, але, навіть, наприклад, шкірка банана містить багато корисних речовин і використовується в народній медицині. З неї роблять не тільки настоянки і відвари, а й варення.

Дуже корисна шкірка лимона і апельсина. Те, що в ній багато ефірних олій, можна помітити неозброєним поглядом. Але також це багате джерело клітковини і антиоксидантів. Якщо шкірка лимона багатьом доводиться до смаку, то з апельсиновою складніше. Її можна використовувати для випічки, додавати в чай, зробити цукати.

Не варто чистити кабачки і баклажани. Особливо молоді – їх шкірка дуже корисна. Так, в шкірці баклажана містяться антиоксиданти антоціани, яких немає в м’якоті. Вони ефективно перешкоджають руйнуванню клітин, зменшують запалення. У шкірці кабачка багато антиоксидантів і вітаміну С.

У шкірці яблук червоного кольору багато вітаміну С і А, а також корисні мінерали: кальцій, залізо, фосфор. Краще не позбавляти від шкірки огірки – вона багата калієм, бета-каротином і вітамінами групи В.При цьому якщо огірок почистити, ви втратите майже 70% від усіх його поживних речовин – м’якоть цього овоча в основному вода.

Навіть шкірка картоплі дуже корисна, тому молоду картоплю, а також сорти, де вона тонка, рекомендується їсти разом з шкіркою. Зрозуміло, попередньо потрібно ретельно відмити її від забруднень.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *