Французькі вчені нагадали про продукти, які здатні привести до раку

Medicalxpress опублікував статтю французьких дослідників про декілька продуктів, які здатні призводити до розвитку раку при постійному вживанні.

Газовані напої

Вчені не вперше вказують на значну роль харчування в розвитку ракових захворювань. Фахівці з Франції вирішили нагадати про ті продукти, вживання яких має строго контролюватися для профілактики злоякісних пухлин.

Як повідомляє Medicalxpress, європейські вчені відзначили шкоду соку і газованої води. Ці напої не повинні вживатися щодня – навіть в невеликих кількостях, підкреслили наукові фахівці. Зневага цим правилом веде до того, що ризик розвитку онкологічних захворювань зростає на 18%.

Також вчені закликають до поміркованості в споживанні червоного м’яса – не їсти його регулярно, достатньо двох-трьох разів на тиждень. При щоденному поїданні 76 грамів м’яса щодня ймовірність захворіти на рак зростає відразу на 20%.

Ще один канцерогенний пункт в раціоні – алкогольні напої. Зловживання спиртним підвищує ризик раку на 8%, попередили вчені.

Крім того, експерти радять не використовувати занадто часто при готуванні їжі рослинну олію. Постійне споживання олії, яка пройшла значну термічну обробку, може призвести до раку прямої кишки, нагадали французькі дослідники.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *