Фахівці назвали 6 найнебезпечніших для здоров’я людини дієт

Процес схуднення зазвичай починається зі зміни звичного раціону. Щоб позбутися від ненависних кілограмів людина готова йти часом на найнесподіваніші експерименти з харчуванням, а тим часом вони можуть привести до хронічних захворювань. Профільні фахівці назвали 6 найнебезпечніших для здоров’я людини дієт.

Дієта

На першому місці опинилися маловуглеводні дієти. Вони мають на увазі повну відмову від вуглеводів. Тим часом ці органічні речовини виконують важливу функцію. Автори подібних дієт стверджують, що вони дозволяють втрачати до 1 кілограма ваги в день, проте мало хто з них говорить, що дисбаланс при такому харчуванні може викликати серйозні збої в роботі різних систем організму.

Не менш небезпечні монодієти. Вони мають на увазі вживання виключно одного продукту харчування, завдяки чому людина може втратити до 6 кілограмів ваги в тиждень. При цьому вони загрожують повним дисбалансом активних компонентів, що не може не позначитися на здоров’ї.

Також не рекомендують фахівці захоплюватися кетодієтою. Даний раціон передбачає відмову від вуглеводів, причому на досить тривалий термін. Як наслідок запускається досить небезпечний процес – кетоз. Він допомагає організму витягувати енергію з жирів. В результаті утворюється велика кількість кетонів, які здатні буквально отруїти організм. Подібні дієти можна застосовувати тільки під наглядом фахівця.

Далі йде інтервальне голодування. Даний раціон піддає організм величезному стресу, що загрожує панкреатитом і жовчнокам’яною хворобою. Палеодієту фахівці вважають застарілою. Вона має на увазі вживання м’яса, риби і рослинної їжі. При цьому відмова від інших продуктів загрожує нестачею заліза, йоду та інших корисних мікроелементів. Особливо ця дієта протипоказана жінкам після 50 років. Вона загрожує витонченням кісток і остеопорозом.

Замикають список білкові дієти. При них вживається велика кількість білка, проте наслідки бувають самими плачевними. Така їжа збільшує навантаження на всі внутрішні органи, особливо шлунково-кишкового тракту і нирки, що загрожує різними хронічними захворюваннями.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *