«У мене виявили рак»: 5 цінних порад, що робити в такій ситуації

Онкологічні захворювання в наш час дуже поширені. На жаль, це стало реальністю. А слова: «У мене виявили рак» звучать в сім’ях все частіше і частіше. Однак це не повинно бути приводом для паніки. Що робити в такій непростій ситуації? Публікуємо п’ять цінних порад, які допоможуть правильно діяти при виявленні раку.

Рак грудей

Порада № 1: стати на облік до онколога

Якщо у вас виявили рак, діяти потрібно швидко. Не впадайте в паніку, депресію і істерику. Зараз більшість видів раку успішно лікуються, а люди живуть довго і щасливо. Настрій пацієнта вкрай важливий в такій непростій ситуації. Тому вдихніть і вирушайте на постановку на облік до районного онколога за місцем проживання. Це необхідно для обліку, з якого планується фінансування кожного регіону за кількістю спостережуваних онкологічних хворих.

Також облік в клініці за місцем проживання дозволить вам безкоштовно проходити лікування і динамічне спостереження в подальшому. При необхідності вас можуть навіть забезпечити необхідними препаратами і знеболюючими.

Порада №2: пройти обстеження

Не потрібно тягнути з проходженням обстеження. Відразу після того, як ви встали на облік, дотримуйтесь рекомендацій лікаря. Якщо він вас направив на здачу аналізів, робіть це. Стартове обстеження може включати в себе комп’ютерну томографію, комплексне УЗД, МРТ головного мозку. Все залежить від області, де у вас виявили рак.

Це дозволить знайти поширення пухлини. Адже вона може локалізуватися в декількох місцях, а також необхідно виключити метастазування. Надалі отримані результати обстеження дозволять скорегувати лікування і спостерігати онкологію в динаміці. Адже метастази можуть виникнути не відразу, а через рік або навіть 10 років. Тому важливо регулярно піддаватися обстеженням.

Порада №3: зміцнити імунітет

Необхідно раціонально використовувати час до початку основного лікування – хіміотерапії або операції. Дотримання заходів щодо зміцнення імунної системи допоможе уповільнити поширення пухлинних клітин. Чим вище у здорових клітин здатність виробити власний інтерферон, тим краще організм буде протистояти розростанню пухлини і появи метастазів.

Імунні препарати дуже часто включають в основну лікувальну терапію при різних видах раку. Але призначати їх повинен лікар. Тому не буде зайвим уточнити, як можна зміцнити імунну систему в передопераційний період.

Порада №4: дізнатися про боротьбу з раком

Різні види раку, які можуть бути виявлені у людини, лікуються по-різному. Тому не буде зайвим дізнатися, яким чином буде проходити лікування саме у вашому випадку. А також уточнити, які в принципі методи боротьби із захворюванням існують. Адже завжди краще використовувати сучасні та ефективні препарати, які можна отримати тільки від районного онколога, що повертає вас до необхідності стати на облік.

До того ж сучасні методики боротьби з раком дозволять вам забути про альтернативну медицину, яку насилу можна назвати ефективною при лікуванні від раку. Знахарки і лікарі в нашому світі навряд чи володіють тими знаннями, що лікарі. Якби хоч хтось із них реально міг позбавити від раку, він був би найбагатшою людиною в світі. Шкода, що люди продовжують вірити шарлатанам, які гарантують позбавлення від страшної недуги за набір трав і зілля.

Порада №5: налаштуватися на перемогу

Як ми вже говорили, рак зараз можливо повністю перемогти. Якщо у вас виявили онкологію, то необхідно бути впевненим, що все вийде. А налаштуватися на це треба не тільки фізично, але і психологічно. У цьому допоможуть, звичайно, близькі. Всі співчуваючі і оплакуючі вас родичі ведуть себе неправильно – або попередьте їх, що так робити не слід, так як це тільки більше буде вас засмучувати, або обмежте спілкування з ними. Це не дозволить вам впасти в депресію і нудьгу. А ось бойові, пробивні люди, які будуть разом з вами до переможного кінця, просто необхідні. Ні в якому разі не опускайте руки і будьте готові показати, де раки зимують!

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *