Туберкульоз: 7 дуже ранніх ознак, які важливо не пропустити

Наразі Україна – на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). На першому – Росія.

Туберкульоз

В латентній формі хвороба не небезпечна, а сам носій не представляє небезпеки для оточуючих, але при різкому зниженні імунітету (наприклад, на тлі ВІЛ, іншого серйозного захворювання або навіть сильного стресу) туберкульоз може перейти у відкриту форму. Для того, щоб виявити захворювання на ранній стадії, важливо щорічно проходити флюорографію, а також добре знати ранні ознаки туберкульозу — і негайно звертатися до лікаря, якщо ви помітили у себе якісь з симптомів.

Кашель

Три тижні і більше: якщо протягом цього часу кашель не проходить, саме час бити тривогу і звертатися до лікаря. Навіть якщо кашель не сильний, ненав’язливий і швидше схожий на делікатне покашлювання – все одно варто показатись фахівцеві і обов’язково зробити флюорографію. Звичайно, у тривалого кашлю можуть бути і інші причини: алергія, бронхіт і навіть недостатня вологість повітря, але краще вчасно потурбуватися про своє здоров’я.

Дискомфортні відчуття в грудях

Біль приходить на більш пізніх стадіях, а на самому початку розвитку хвороби кашель може супроводжуватися просто неприємними відчуттями. Відчуття здавленості або лоскоту також може супроводжувати глибокі вдихи — не відмахуйтеся від них. Якщо цей дискомфорт не проходить протягом декількох тижнів, варто звернутися до лікаря.

Різка втрата ваги

Якщо ви нічого не робили для боротьби із зайвою вагою, а одяг раптом став вам великим, варто звернутися до лікаря: на жаль, різке і нез’ясовне схуднення часто супроводжує по‑справжньому серйозні захворювання. І туберкульоз, на жаль, входить в їх число.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *