Три головні ознаки пошкоджених судин

Доктор медичних наук Юрій Беленков розповів, що є ознаки, за якими можна з упевненістю судити про погані судини.

Судини

Так, якщо у людини мерзнуть руки і ноги, вона скаржиться на запаморочення (потемніння в очах при різкій зміні положення тіла) або падає в непритомність, це говорить про явні проблеми з судинами.

– Метеозалежність теж дуже серйозний компонент порушення судинної регуляції. Погана переносимість спеки, набряки ніг, гематоми на шкірі і носові кровотечі — теж показники слабкої судинної стінки, — зазначив експерт у програмі «Про найголовніше».

Причини проблем з судинами можуть бути різні: гормональний збій, неврози, інфекційні захворювання. Найчастіше стінки судин пошкоджуються через куріння, атеросклерозу, гіпертонії, запальних процесів.

Те, що на буденній мові називається «поганими» або «слабкими» судинами, в медицині діагностується як нейроциркуляторна дистонія. Це порушення кровообігу, викликане збоями в нервовій регуляції судинного тонусу. Причини судинної дистонії різноманітні. Іноді вона передається генетично, але все ж частіше виникає після сильного стресу, тривалого нервового напруження, важкої хвороби.

Нерідко стінки судин стають крихкими через запальних процесів, а також токсичних змін (наприклад, при захворюваннях інфекційного характеру, а також при хронічному тонзиліті і ревматичних нездужаннях).

Для запобігання крихкості судин важливо вести правильний спосіб життя, уникати стресових ситуацій і піддавати свій організм розумним фізичним навантаженням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *